esmaspäev, 23. märts 2020

Mirteliga kodus


 Enne kui suur ja kole koroona viirus meieni jõudis, põdesime meie Mirteliga kodus kevadist külmetust. Kõigepealt oli Mirtel haige ja siis jäin mina. See oli meie kahekesi olemise aeg.
Kahekesi pidevalt ninapidi olles märkad asju teistmoodi. Oli ikka parasjagu seletamist ja toimetamist.
Samuti seda äratundmisrõõmu, millised poisid olid, kui nad olid 5 aastased. Üheks meie lemmiktegevuseks oligi vanade videode vaatamine, kui vennad olid väikesed.
 Et nad just selles eas niipalju pidevalt seletavad! Suu ei seisa peaagu hetkekski kinni.
Mõneti olen just Mirtelile andnud rohkem vabad käed ja lasknud tal iseseisvam olla.

 Nüüd kus Mirtel on 5-ne, on tal pikkust juba 119 ja kaalu 25,4. Riideid ostan ammu juba 122 mõõtu.

Kui Mirtelile anda kätte mingi hulk asju, siis meeldib talle endiselt laduda neid värvi või mõõtude järgi eraldi gruppidesse. Või siis lihtsalt ritta. Poistest ma sellist korrapärast tegevust eriti ei mäleta.
Riideid võib ta päeva jooksul korduvalt vahetada.
Lemmikriide ese on teksapüksid, neid kannab ta pidevalt.Kui saaks, siis veedaks enamuse ajast oma tahvlis.
Ootab VÄGA suve.
Vihkab juuste kammimist.
Armastab meeletult tõukeratta ja rattaga sõitmist. Rattaga on juba 2 suve sõitnud, peab vist suurema vastu välja vahetama.
Praegu 2 suuremat soovi rulluisud või rula. Vahelduva eduga.
Lemmikoht ´tõuksipark´.
Enda järelt koristamisega on nii ja naa. Ise tavaliselt ikka ei märka.
Söömisega väga ei pirtsuta, kui midagi meeldib, võib seda lõputult süüa (emasse).
Meeldib väga laulda. Teinekord tuleb uusi laule mitu tükki päevas, nii kuis inspiratsioon peale tuleb. Ma pole jõudnud neid kõiki enam filmidagi, sest autorile meeldib neid rohkem omaette laulda. Hääl läheb kohe eriti vaikseks, kui ta näeb et ma filmin.
Tänu vendadele on Mirtelist saanud eurolauludefänn. Eriline selle aasta lemmik on Traffic, mida pidevalt laulab. See, et täpseid sõnu ei ei tea, pole laulmisel mingiks takistuseks ;)Hetk tagasi koristatud tuba. Mirteli ettekujutus toa ümberkujundamisest.


Kuna me haiguse ajal õue minna ei saanud, oli vaja leida rohkel tubaseid tegevusi. Leidsin FB ägeda pühadekaunistuse tegemise õpetuse. Seda tegevust jätkus päris mitmeks päevaks. Esimene päev joonistasime ja värvimisime munad. Mirtel sai esimest korda kätt proovida vesivärvidega.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar