Pühapäev, 3. oktoober 2021

Jyväskyla rallil


 Lõpuks sai meie Soome rallireis ikka toimuma. Väikest närvikõdi oli ka. Nimelt polnud esiti kindel, kas ikka pileteid saab. Netiomad olid otsas. Nii siis oligi meie esimene peatus Soomes Shelli bensukas. Ja piletid me saime. Õigemini poisid. Mina olin niisama seltsiks kaasas ju. Rohkem nagu vaheldus ja puhkuse ja shopingu reis. 

 Sõit oli küll pikk, aga see-eest maastik väga ilus. Loodus oli just ennast kollasekirjuks maalinud, nii et paitas silma, kui aknast välja vaatasid. Ja kuigi mulle tundus juba augustis, et Soomes on sügis käes ja lehed hakkavad kolletama. Siis nüüd olid need värvid ikka kõige kirkamad. Mõtlesin just seal kohapeal, et ilusamat aega poleks reisiks sinna osanud tahtagi. Kargel hommikul kollases lehekuhilas sahistada ja neid värvilist loodust imetelda! Muidu suvel on kõik üks roheline puha ja täitsa igav ju!

 Mirtel käis ka poistega üks päev rallil. Linnakatsel oli mõni tund. Aga rohkem ei tahtnud minna. Külm ja lärmakas olevat. Ma mõistan teda.

 Tegelikult oli nii, et Yyväskylas ringi jalutades said rallist nagunii osa. Mul õnnestus kuidagi õigel ajal õiges kohas olla ja seda rallimelu eriti lähedalt kaeda. Kui õhtul linna valgusfestivalil ringi jalutasime ja tuledemängu vaatasime, siis sattusime korraga raja äärde, kus kõik katsele minevad autod oma järge ootasid. Oi see oli kõrvadele valus aga põnev vaatepilt. Ja kolmandal päeval sulasime ise juba niivõrd kohalikesse, et meie käest Mirteliga uuriti teed autoparki ;)

Hommikusel jalutuskäigul sai mõndagi põnevat trehvatud. 

Kuna oli Soome ralli juubeliaasta, siis olid mõned vanakesed ka välja aetud ja pandi neile rajal samuti hääled sisse. Mõnda autot vaadates nagu ei usuksi et finisisse jõuab. Aga jõudis, kuigi käima pidi lükkama.  Sel ajal kui poisid rallil olid, avastasime meie linna. Staadioni kõrval Harjumäel oli üks vaatetorn, mis tahtis avastamist. Sealt ülevalt vaadates oli linn nagu peopeal.

Peale väsitavat halloweeni shopingutKommentaare ei ole:

Postita kommentaar